příklad: Cena zlata u nás (1g): 1.550,- Kč Cena zlata běžná (1g): 1.845,- Kč Chci vědět více

FAQ/ otázky a odpovědi

Absolutní bankovní tajemství

Ze zákona má banka povinnost tajit jakékoliv informace o účtu klienta, včetně jeho obsahu. Zákon o bankovním tajemství je v Rakousku zákonem ústavním.

Bankovní účet

Partner Bank je rakouskou bankou, oprávněnou svým klientům poskytovat služby spojené s otevřením a vedením bankovních depozitních účtů. Činnost banky je kontrolována Národní Bankou Rakouska.

Good Delivery

Status Good Delivery je udělován asociací The London Bullion Market. Znamená nejvyšší možnou známku kvality produkovaného zlata. Pro jeho udělení musí producent průběžně splňovat a dokládat přísné podmínky od určitých let působnosti přes majetkovou stabilitu až po průhlednou strukturu vlastníků a mnoho dalšího. Blíže o Good Delivery statusu se můžete dočíst na www.lbma.org.uk.

Kontrola vyšších úřadů

Partner Bank je bankovní institucí, jejíž hospodaření a veškerá činnost je kontrolována Národní Bankou Rakouska. Klient tak má jistotu v absolutním dodržování Obchodních podmínek.

Ryzost

Ryzost zlata vyjadřuje podíl ryzího zlata ve slitku příp. ve šperku. Zatímco u šperků je běžnou jednotkou karát (např. 18 karátové zlato obsahuje ¾ zlata, zbylá čtvrtina jsou příměse), u investičního zlata se běžně používá podíl čistého zlata na 1000 gramové cihle. Nejvyšší ryzost je 999,9 gramů zlata na 1000 gramovou cihlu.

Copyrights © 2013
created by Roman Jedlička